Kup Yasmin bez recepty

Yasmin

  •   Kupuj leki online
  •   Uzyskaj receptę lekarską potwierdzoną przez lekarzy
  •   Zyskaj 24-godzinną dostawę do domu

Co to jest Yasmin?

Yasmin to popularny i skuteczny lek antykoncepcyjny. Zawiera dwa aktywne składniki, które służą opóźnieniu owulacji i utrudniają plemnikom podróż do macicy. Te dwie substancje czynne to drospirenon i etynyloestradiol, które są dwoma oddzielnymi hormonami żeńskimi. Estrogen i progesteron są hormonami syntetyzowanymi.

Pigułka „łączona”, często nazywana łączoną doustną tabletką antykoncepcyjną (COC), jest formą hormonalnej tabletki antykoncepcyjnej.

Każdy lek niesie ze sobą ryzyko, dlatego należy zgłaszać się do lekarza na wszystkie coroczne badania kontrolne. Podczas stosowania tabletek Yasmin lekarz powinien często odwiedzać pacjentkę. Dzięki temu można bezpiecznie kontynuować przyjmowanie leku.

Jak działa Yasmin?

Drospirenon i etynyloestradiol to dwa żeńskie hormony zawarte w tabletce antykoncepcyjnej Yasmin. Poprzez zagęszczanie śluzu macicznego, ta kombinacja hormonów zapobiega owulacji (uwolnieniu komórki jajowej) i minimalizuje możliwość dotarcia plemników do macicy.

Utrudnia również zapłodnionemu jaju zagnieżdżenie się w wyściółce macicy i rozwój. Ze względu na te efekty, tabletka łączona Yasmin jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym.

Czy Yasmin jest naprawdę tak dobra?

Przy prawidłowym stosowaniu Yasmin, podobnie jak inne złożone tabletki antykoncepcyjne, jest dobrym wyborem, jest w 99% skuteczny w zapobieganiu ciąży. Oznacza to, że tylko około jedna na 100 kobiet przyjmujących go prawidłowo w ciągu roku zajdzie w ciążę.

Czy Yasmin powoduje przyrost wagi?

Zmiana masy ciała jest jednym z możliwych negatywnych skutków stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jest to dość rzadkie działanie niepożądane tabletek Yasmin. Jeśli masz trudności z kontrolowaniem wagi, poproś lekarza o zmianę na inną tabletkę antykoncepcyjną.

Yasmin jest rodzajem tabletki.

Jest klasyfikowana jako złożona tabletka antykoncepcyjna, ponieważ zawiera dwa hormony. Różni się to od pigułek zawierających tylko progestyny, które są osobną formą pigułki antykoncepcyjnej.

Kiedy należy zacząć kupować Yasmin w Polsce bez recepty?

Najlepiej przyjmować go o tej samej porze każdego dnia przez pierwsze 21 dni cyklu, po jednej tabletce.

Czy można przesunąć termin miesiączki stosując Yasmin?

Możesz przesunąć termin miesiączki, jeśli pominiesz 7-dniową przerwę w przyjmowaniu tabletek i przyjmiesz dwa paski jeden po drugim.

Ile czasu zajmuje Yasmin wykonanie swojej pracy?

W przypadku rozpoczęcia stosowania leku Yasmin w pierwszym dniu miesiączki (w ciągu 24 godzin)Można rozpocząć od 2 do 5 dnia cyklu, ale przez pierwsze 7 dni należy zachować dodatkowe środki ostrożności (takie jak prezerwatywa). Możesz zacząć w dniach 2-5 cyklu, ale przez pierwsze 7 dni będziesz musiała podjąć dodatkowe środki ostrożności (takie jak prezerwatywa).

Czy Yasmin jest bezpieczny dla palaczek?

Jeśli pacjentka pali i jest w wieku poniżej 35 lat, lekarz może przepisać lek Yasmin. W Wielkiej Brytanii jednak Yasmin nie jest zwykle oferowany kobietom powyżej 35 roku życia, które również palą. Wynika to ze zwiększonego ryzyka powstania zakrzepów krwi. Należy skonsultować się z lekarzem w sprawie innych rodzajów antykoncepcji, które mogą być bardziej odpowiednie.

Czy Yasmin jest dostępny w sprzedaży w Polsce?

Yasmin jest lekiem wydawanym wyłącznie na receptę i nie można go kupić bez recepty w Polsce. Możesz jednak poprosić licencjonowanego lekarza i usługę apteki online, aby kupić Yasmin online w Polsce dla Ciebie. Aby nasi lekarze mogli to ocenić, prosimy o wypełnienie internetowego kwestionariusza medycznego. Przedstawią oni receptę pracownikom naszej apteki, jeśli stwierdzą, że możesz bezpiecznie i odpowiednio spożywać lek. Lek jest następnie wydawany i wysyłany na adres dostawy.

Działania niepożądane leku Yasmin

Podczas przyjmowania każdego leku zawsze istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych. Należy zapoznać się z ulotką informacyjną dla pacjenta, aby uzyskać pełną listę możliwych działań niepożądanych.

Ból głowy, nudności, ból piersi, zmiany w pożądaniu seksualnym i wahania nastroju to częste skutki uboczne stosowania leku Yasmin. Trądzik jest rzadkim działaniem niepożądanym leku Yasmin. Jest to rzadkie działanie niepożądane występujące u mniej niż 1 na 100 kobiet.

Jeśli którekolwiek z tych działań niepożądanych utrzymuje się lub jest uciążliwe, należy porozmawiać z lekarzem.

Skrzepy krwi

Przyjmowanie tabletek złożonych, takich jak Yasmin, nieznacznie zwiększa ryzyko powstania zakrzepu krwi. Dlatego kobiety z zakrzepami krwi w wywiadzie powinny unikać przyjmowania tabletek złożonych. Podczas stosowania tabletek złożonych należy zwracać uwagę na oznaki i objawy zakrzepu krwi, a w razie ich wykrycia niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Kobiety powyżej 35 roku życia, z BMI powyżej 30 i rodzinną historią zakrzepów krwi są w grupie wysokiego ryzyka zakrzepów krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *