Kup Saxenda online bez recepty

Kup Saxenda online w Polsce bez recepty

 •   Kupuj leki online
 •   Uzyskaj receptę lekarską potwierdzoną przez lekarzy
 •   Zyskaj 24-godzinną dostawę do domu

Co to jest Saxenda?

Zanim kupisz Saxenda w Polsce, powinieneś dowiedzieć się więcej o leku. Lek Saxenda ma postać ampułkostrzykawki do wstrzykiwania raz na dobę. Zawiera substancję czynną liraglutyd, która pomaga osobom z nadwagą (BMI 28) z problemami medycznymi związanymi z wagą oraz osobom otyłym (BMI 30) schudnąć i utrzymać wagę.

Pudełko Saxenda i długopis

Lek Saxenda należy przyjmować w połączeniu z dietą niskokaloryczną i zwiększoną ilością ćwiczeń fizycznych.

Lek Saxenda nie jest zatwierdzony do leczenia cukrzycy typu 2 i nie należy go stosować z żadnym innym agonistą receptora GLP-1 (np. Victoza, Byetta, Bydureon, Lixumia, Trulicity lub Ozempic).

Jeśli jesteś cukrzykiem, kupuj Saxenda w Polsce w taniej cenie tylko wtedy, gdy Twoja cukrzyca jest zarządzana przez samą dietę i nie przyjmujesz żadnych leków w celu jej leczenia. Dzieje się tak dlatego, że lek Saxenda zmienia sposób leczenia cukrzycy i może wymagać zmian w przyjmowanych zwykle lekach.

Jak działa lek Saxenda?

Liraglutyd jest substancją czynną w leku Saxenda.

GLP-1 to hormon, który jest produkowany w odpowiedzi na przyjmowanie pokarmu i służy jako fizjologiczny regulator apetytu.

Saxenda (liraglutyd) jest w 97% porównywalny z GLP-1 i działa w mózgu w celu zmniejszenia apetytu, a tym samym spożycia pokarmu, co skutkuje zmniejszeniem masy ciała.

U dorosłych pacjentów z wyjściowym BMI wynoszącym 30 (otyłość) lub 27 lub więcej (nadwaga) i co najmniej jednym innym przewlekłym stanem zdrowia, produkt Saxenda należy stosować w połączeniu z dietą niskokaloryczną i zwiększoną aktywnością fizyczną w celu przewlekłej kontroli masy ciała (np. nadciśnienie, cukrzyca lub hipercholesterolemia).

Nasza partnerska apteka nie będzie mogła przepisać go dłużej, jeśli Twoje BMI osiągnie 27. Miejmy nadzieję, że zdrowe zachowania, które wypracowałeś podczas swojej podróży w kierunku redukcji masy ciała, pozwolą Ci osiągnąć BMI, które nie jest już nadwagą (BMI 18,5-24,9).

Po 12 tygodniach leczenia w dawce 3 mg/dobę, należy kontynuować zakup leku Saxenda online w Polsce tylko wtedy, gdy pacjent stracił co najmniej 5% początkowej masy ciała.
Saxenda

Jak rozpocząć stosowanie leku Saxenda?

 • Przed użyciem należy przeczytać broszurę informacyjną dla pacjenta i obejrzeć film.
 • Lek Saxenda przyjmuje się tylko raz na dobę.
 • Wstrzyknąć lek Saxenda do żołądka (brzucha), górnej części nogi (uda) lub górnej części ramienia przez skórę (wstrzyknięcie podskórne). Wskazana jest również zmiana miejsca wstrzyknięcia co jakiś czas.
 • Wstrzykiwanie w żyłę lub mięsień nie jest dobrym pomysłem.
 • Uszczypnij skórę i wprowadź igłę pod kątem 90o do końcówki.
 • Pozwól, aby uszczypnięta skóra odpadła. Wstrzyknąć lek Saxenda i przytrzymać strzykawkę w miejscu, licząc do sześciu, aby upewnić się, że podana została pełna dawka.
 • Jeśli jednorazowa igła na końcu jednego z długopisów Saxenda ulegnie zagięciu podczas próby użycia, należy ją wyrzucić i zastąpić nową.
 • Nigdy nie należy przekazywać pióra lub igieł leku Saxenda innej osobie. Można się nimi zarazić lub dostać od nich infekcji.

Jaką ilość Saxendy będę potrzebował?

Aby osiągnąć w pełni skuteczną dawkę 3 mg, należy przejść 4-tygodniowe zwiększanie dawki. Czterotygodniowa przerwa w zwiększaniu dawki może pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych.

Jak wygląda długopis Saxenda?

Można otrzymać pojedynczy długopis lub zestaw pięciu.

W ciągu pierwszych pięciu tygodni, stosujesz stopniowo zwiększaną dawkę.

Pojedynczy pen powinien wystarczyć na 17 dni, a pudełko 5 penów powinno wystarczyć na 44 dni, jeśli pacjent dopiero rozpoczyna stosowanie leku Saxenda.
Opakowanie pięciu długopisów powinno wystarczyć na 30 dni po osiągnięciu maksymalnej dawki.

Schemat dawkowania Saxenda

Pierwsza dawka leku Saxenda wynosi 0,6 mg podawana podskórnie (SC) raz na dobę przez jeden tydzień.

Zwiększać dawkę o 0,6 mg na tydzień, aż do osiągnięcia maksymalnej dawki podtrzymującej 3 mg.

Na początku piątego tygodnia należy stosować najwyższą dawkę podtrzy
mującą.

Jeśli chcesz kontynuować zakup leku Saxenda online w Polsce, musisz stracić co najmniej 5% początkowej masy ciała do 12 tygodnia.

Dawkowanie leku Saxenda w ciągu tygodnia:
Tydzień Dozowanie
1 0,6 mg raz na dobę
2 1,2 mg raz na dobę
3 1,8 mg raz na dobę
4 2,4 mg raz na dobę
5 3 mg raz dziennie

Jaka jest cena leku Saxenda w Polsce?

 • Za 1 pen Saxenda cena wynosi: 637,83 zł
 • Za 2 pióra od Saxenda cena wynosi: 1112,51 zł
 • Za 3 pióra od Saxenda cena wynosi: 1586,30 zł
 • Za 4 pióra od Saxenda cena wynosi: 2064,55 zł
 • Za 5 piór od Saxenda cena wynosi: 2532,98 zł ( oszczędzasz 890 zł )

Jakiego typu igieł powinienem używać?

Igła NovoFine 32G Tip, jedna z najcieńszych i najkrótszych igieł firmy Novo Nordisk, może być stosowana z penem Saxenda. Jednorazowe igły iniekcyjne z końcówką 32G dostępne są w firmie NovoFine.

Dostarczymy Ci igły do pióra oraz żółty pojemnik na ostre przedmioty do wyrzucenia starych igieł.

Gdy pojemnik na ostre przedmioty jest pełny, należy zanieść go do najbliższego centrum recyklingu odpadów domowych, gdzie zostanie odpowiednio zutylizowany. Napełnij pojemnik do linii „Nie wypełniaj poza tą linią..

Nie należy wyrzucać do koszy na śmieci zużytych igieł ani innych ostrych przedmiotów.

Czy konieczne jest przechowywanie leku Saxenda w lodówce?

Ponieważ lek Saxenda wymaga przechowywania w lodówce, zostanie on wysłany w opakowaniu z kontrolowaną temperaturą. Ponieważ opakowanie ma ograniczony termin przydatności do spożycia, jeśli zdecydujesz się na dostarczenie go do punktu skupu, powinieneś odebrać je w dniu dostawy i jak najszybciej schłodzić.

Ponadto, ponieważ Saxenda jest wrażliwa na temperaturę, zamówienia złożone po godzinie 16:00 w czwartek zostaną wysłane w poniedziałek w celu bezpłatnej dostawy ze śledzeniem we wtorek. Za dostawę w sobotę można zapłacić dodatkowe 4 funty.

Kiedy należy zacząć kupować Saxendę bez recepty w Polsce?

Lek Saxenda można przyjmować o dowolnej porze dnia, z jedzeniem lub piciem lub bez, ale należy go przyjmować o tej samej porze każdego dnia, na przykład przed śniadaniem lub przed snem. Wybierz porę dnia, która najbardziej Ci odpowiada.

Co się stanie, jeśli zapomnę przyjąć dawkę leku Saxenda?

W przypadku zapomnienia o przyjęciu dawki, ale przypomnienia sobie o tym w ciągu 12 godzin, należy przyjąć brakującą dawkę tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli od ostatniej dawki minęło więcej niż 12 godzin, należy pominąć dawkę i przyjąć ją jak zwykle następnego dnia.

Saxenda

W celu uzupełnienia pominiętej dawki nie należy przyjmować dawki podwójnej ani zwiększać jej ilości następnego dnia.

W przypadku przyjęcia większej ilości leku Saxenda niż zalecana, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą pudełko z lekami. Może być potrzebna pomoc medyczna. Możliwe są następujące efekty: złe samopoczucie (mdłości) – złe samopoczucie (mdłości) (wymioty).

Czy występują jakieś działania niepożądane?

Lek ten, podobnie jak inne leki, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe są poważne działania niepożądane.
W rzadkich przypadkach u osób stosujących lek Saxenda występowały ciężkie reakcje alergiczne (anafilaksja). Jeśli wystąpią takie objawy jak trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy i szyi lub szybkie bicie serca, należy bardzo szybko skontaktować się z lekarzem.

Zapalenie trzustki (zapalenie trzustki) było obserwowane rzadko u osób stosujących lek Saxenda. Zapalenie trzustki to groźna choroba, która może prowadzić do śmierci. Jeśli podczas stosowania leku Saxenda wystąpi którekolwiek z następujących głównych działań niepożądanych, należy przerwać jego przyjmowanie i natychmiast zwrócić się do lekarza. Silny i przewlekły dyskomfort w brzuchu (obszar żołądka), który może rozciągać się na plecy, a także nudności i wymioty, może wskazywać na zapalenie trzustki (zapalenie trzustki).

Inne negatywne konsekwencje to.

Bardzo często : Problem ten może dotyczyć więcej niż jednej na dziesięć osób.

Nudności, wymioty, biegunka i zaparcia – objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni.

Problem ten może dotyczyć nawet jednej na dziesięć osób.
 • Niestrawność (dyspepsja), zapalenie wyściółki żołądka (zapalenie żołądka), dyskomfort w żołądku, ból w górnej części brzucha, zgaga, wzdęcia, wzdęcia, odbijanie się i suchość w ustach to problemy, które dotyczą żołądka i jelit.
 • Czujesz się zmęczony lub słaby?
 • Zawroty głowy
 • Problemy ze snem (bezsenność). Kamienie żółciowe. Reakcje w miejscu wstrzyknięcia (takie jak zasinienie, ból, podrażnienie, świąd i wysypka) są częste w ciągu pierwszych trzech miesięcy leczenia.
 • Niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia). Zimne pocenie się, chłodna blada skóra, ból głowy, szybki puls, nudności, skrajny głód, zmiany w widzeniu, zmęczenie, osłabienie, zmartwienie, niepokój, dezorientacja, kłopoty z koncentracją i drżenie to oznaki hipoglikemii (wstrząsu). Lekarz wyjaśni, jak radzić sobie z hipoglikemią i co robić w przypadku wykrycia któregoś z tych objawów.
 • Wzrost stężenia enzymów trzustkowych, takich jak lipaza i amylaza, może powodować zapalenie trzustki.
Nieczęste: może dotyczyć nawet 1 na 100 osób.
 • Zubożenie w wodę (odwodnienie). Występuje to częściej na początku leczenia i może być spowodowane chorobą (wymioty), dyskomfortem (nudności) lub biegunką.
 • Zapalenie pęcherzyka żółciowego
 • – Reakcje alergiczne, takie jak wysypka skórna.
 • – ogólne złe samopoczucie – przyspieszony puls
Rzadkie: może dotyczyć nawet 1 na 1000 osób.
 • Czynność nerek jest zaburzona.
 • Ciężka niewydolność nerek. Zmniejszona objętość moczu, metaliczny smak w ustach i łatwe powstawanie siniaków to niektóre z objawów.

Czy jest coś, czego należy unikać?

 • Ponieważ doświadczenie z leczeniem u osób w wieku 75 lat lub starszych jest minimalne, nie zaleca się stosowania u pacjentów w podeszłym wieku.
 • Lek Saxenda nie powinien być stosowany przez osoby z chorobami wątroby lub nerek.
 • Nietolerancja liraglutydu lub którejkolwiek z substancji pomocniczych wymienionych w ulotce informacyjnej dla pacjenta.
 • Jeśli masz poważną chorobę żołądka lub jelit, która powoduje opóźnione opróżnianie żołądka (gastropareza), lub jeśli masz chorobę zapalną jelit, ten lek nie jest odpowiedni dla Ciebie.
 • U osób z zaburzeniami czynności tarczycy liraglutyd należy stosować ostrożnie.
 • U pacjentów stosujących warfarynę lub inne pochodne kumaryny, podczas rozpoczynania terapii liraglutydem wskazane jest częstsze monitorowanie międzynarodowego współczynnika znormalizowanego (INR).
 • Ciężka niewydolność serca
 • Zapalenie trzustki jest chorobą trzustki.
 • Jeśli jesteś w ciąży, myślisz, że możesz być w ciąży lub chcesz mieć dziecko, unikać kupowania Saxendy online w Polsce. Nie wiadomo, czy lek Saxenda może zaszkodzić niemowlęciu. Jeśli pacjentka stosuje lek Saxenda, nie powinna karmić piersią. Jest tak dlatego, że nie wiadomo, czy lek Saxenda przechodzi do mleka matki.
Specjalne środki ostrożności i ostrzeżenia dotyczące stosowania

Leku Saxenda nie należy stosować jako zamiennika insuliny u osób z cukrzycą.

Nie należy stosować innych produktów do wstrzykiwań w połączeniu z lekiem Saxenda (np. insuliny).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *