Kup Victozę online

Victoza

 •   Kupuj leki online
 •   Uzyskaj receptę lekarską potwierdzoną przez lekarzy
 •   Zyskaj 24-godzinną dostawę do domu

Victoza (Liraglutyd): Co to jest?

Lek na receptę liraglutyd jest sprzedawany pod nazwą Victoza. Jest to lek przeciwcukrzycowy, który jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 i może pomóc niektórym osobom w utracie wagi.

Jaki jest mechanizm działania leku Victoza?

Kiedy jedzenie wychodzi z żołądka zbyt szybko po jedzeniu, poziom cukru we krwi może wzrosnąć. Twoja wątroba może również tworzyć zbyt dużo cukru na własną rękę, co prowadzi do wysokiego poziomu cukru we krwi. Trzustka produkuje więcej hormonów insuliny, aby zarządzać cukrem we krwi, gdy jest on zbyt wysoki.

Victoza otrzymuje trzy zadania:

 • Victoza spowalnia przemieszczanie się pokarmu z żołądka, działając podobnie jak hormon GLP-1.
 • Po drugie, kupno Victozy w Polsce pomaga zmniejszyć ilość cukru produkowanego przez wątrobę.
 • Victoza pomaga również trzustce wytwarzać insulinę, gdy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki. Robi to, pomagając komórkom beta uwalniać więcej insuliny do krwiobiegu.

Victoza nie jest insuliną, ale może być stosowana w połączeniu z długo działającą insuliną.

Jakie są dawki i sposoby leczenia związane ze stosowaniem leku Victoza?

Victoza jest lekiem na receptę, który podaje się w postaci zastrzyku raz na dobę w dawce 1,2 mg lub 1,8 mg. Jeśli pacjent nie jest zaznajomiony z lekiem Victoza, lekarz może zasugerować, aby rozpocząć od dawki 0,6 mg raz na dobę przez pierwszy tydzień.

Pacjenci stosujący lek Victoza powinni zawsze przestrzegać indywidualnego planu leczenia ustalonego przez lekarza’niezależnie od tego, czy mają zamiar rozpocząć leczenie, czy już je prowadzą.

Jakie korzyści ze stosowania leku Victoza zaobserwowano w badaniach?

Lek Victoza może pomóc w odzyskaniu kontroli nad poziomem cukru we krwi. Wykazano, że lek Victoza obniża poziom A1C (cukru we krwi) w różnych badaniach klinicznych. Może to pomóc w ograniczeniu rozwoju cukrzycy i zmniejszyć ryzyko konsekwencji zdrowotnych, w tym uszkodzenia nerwów i chorób układu krążenia.

Victoza

Wykazano również, że Victoza przyczynia się do redukcji masy ciała, co w wielu okolicznościach, może prowadzić do zdrowszego stylu życia.

Lek Victoza powinien być stosowany w połączeniu z innymi próbami przyjęcia zdrowego stylu życia. Cukrzyca może być kontrolowana przez dobre odżywianie, częste ćwiczenia, sprawdzanie poziomu cukru we krwi i przestrzeganie zalecanego planu leczenia.

Jakie są skutki uboczne stosowania leku Victoza?

Najczęstsze negatywne skutki stosowania leku Victoza to:

 • mdłości
 • wymioty i biegunka stłumiony apetyt
 • niestrawność
 • zaparcia

W miarę jak organizm dostosowuje się do leku, możesz zauważyć więcej z tych powszechnych działań niepożądanych. Jeśli którekolwiek z tych działań niepożądanych utrzymuje się, należy skontaktować się z lekarzem i zgłosić wszelkie negatywne skutki uboczne.

Ciężkie działania niepożądane należy natychmiast zgłosić lekarzowi, a niektóre mogą wymagać pomocy medycznej. Niektóre z nich zostały wymienione poniżej:

 • Zapalenie trzustki jest zapaleniem trzustki (silny ból w brzuchu)
 • Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi) powoduje zawroty głowy, światłowstręt, niewyraźne widzenie, drażliwość, pocenie się, niewyraźną mowę, intensywny głód, dezorientację, senność, ból głowy i szybki puls.
  Problemy z nerkami (takie jak nietypowe zmiany w ilości moczu).

Jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak wysypka, swędzenie lub obrzęk twarzy, języka lub gardła, należy przerwać stosowanie leku Victoza i natychmiast zwrócić się do lekarza.

Jakie są uwagi i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku Victoza?

Skonsultuj się z lekarzem online teraz, aby dowiedzieć się, czy kupowanie Victoza online w Polsce jest odpowiednie dla Ciebie. Zawsze informuj lekarza o całej swojej historii medycznej, a także o wszelkich innych lekach, które możesz przyjmować.

Jakie są interakcje z preparatem Victoza?

Podczas jednoczesnego przyjmowania więcej niż jednego leku mogą wystąpić interakcje lekowe. Interakcje te mogą zmienić sposób działania jednego lub więcej leków, potencjalnie zagrażając Twojemu zdrowiu. Victoza może wchodzić w interakcje z następującymi lekami:

 • Chlorpropamid Sulfonylomoczniki (Diabinese)
 • Glimepiryd to rodzaj glimepirydu (Amaryl, w Avandaryl, w Duetact)
 • Glipizyd jest rodzajem glipizydu, który (Glucotrol, w Metaglip)
 • Glyburide to rodzaj gliburydu, który (DiaBeta, w Glucovance, Glycron, Glynase, Micronase)
 • Tolazamid
 • Tolbutamid

Victoza nie powinna być przyjmowana przez nikogo.

Przed zakupem leku Victoza w Polsce bez recepty należy poinformować lekarza, jeśli występuje u niego którykolwiek z poniższych stanów:

 • jeśli masz problemy z trzustką, nerkami lub wątrobą
 • jeśli masz problemy z żołądkiem lub trawieniem pokarmu
 • spodziewasz się dziecka, przygotowujesz się do urodzenia dziecka lub karmisz piersią.

Czy mogę kupić Victozę online w Polsce?

Zgodnie z przepisami pacjenci przed zakupem leków na receptę muszą skonsultować się z lekarzem. Na szczęście możesz umówić się na wizytę z lekarzem online za pośrednictwem naszych aptek partnerskich, aby dowiedzieć się, czy Victoza jest dla Ciebie odpowiednia.

Przez telefon lub za pośrednictwem czatu wideo nasi wykwalifikowani lekarze pomogą Ci znaleźć odpowiednie leczenie. Jeśli Twój lekarz uzna, że kupowanie Victoza w Polsce (lub innego leku na receptę) jest dla Ciebie odpowiednie, może wysłać elektroniczną receptę do preferowanej apteki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *